Tipi UX Poznań #11

Kiedy:
5 Grudzień 2019@18:00 – 20:00
2019-12-05T18:00:00+01:00
2019-12-05T20:00:00+01:00
Gdzie:
ul. Za Bramką 1
61-842 Poznań
Polska
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Tipi UX
Tipi UX Poznań #11 @ ul. Za Bramką 1 | Poznań | wielkopolskie | Polska

„Percepcja zaszyta w kodzie: QAjowanie rzeczywistości” – Aleksandra Kornecka (OLX)

Choć sami jesteśmy ludźmi, czasami okazuje się, że nie do końca wiemy jak ludzkie mózgi działają.

W swoim wystąpieniu Ola podzieli się dobrymi praktykami względem projektowania i testowania interfejsu graficznego oraz interakcji aplikacji webowych i mobilnych, mając na uwadze zarówno współpracę w zespole projektowym jak i użytkownika końcowego. Określi również jakie percepcyjnie przyjazne praktyki warto przenieść na grunt projektowania usług.

W prezentacji znajdziecie następujące treści:
– zasadzki umysłu czyhające na nas jak i na użytkowników przy interakcji z softem (kognitywistyka życia codziennego IT) jak i
– znaczenie neuroróżnorodności (neurodiversity, cognitive diversity)
– trochę teorii naukowych do wykorzystania w praktyce (m.in. heurystyki poznawcze, Gestalt, psychologia ekologiczna, metafory)
– jak być “human brain-friendly”
-testy użyteczności okiem QA (m.in. wtyczki web, macierz testów korytarzowych)
– checklisty testera użyteczności

Podczas prezentacji przydadzą się Wam telefony komórkowe z kolorowym wyświetlaczem oraz dostępem do internetu. (udział w interakcji dla chętnych 🙂 ).

<><><>
„Przekonaj klienta: komunikacja w pracy product designera” – Mikołaj Biernat (Product Designer, Tonik)

W naszej branży dobre pomysły to nie wszystko. Skuteczny projektant musi zadbać o ich perfekcyjną egzekucję, ale przede wszystkim — aprobatę klienta i stakeholderów. Właściwa prezentacja, dokumentacja i sprzedaż swoich projektów to klucz do zbudowania owocnej relacji. Mikołaj opowie w jaki sposób komunikuje się z klientem, aby skutecznie przekonywać go o wartości swoich pomysłów.

<><><>

Tipi UX to regularne, darmowe spotkania o tematyce User Experience, UI, grafice, psychologii, programowaniu, marketingu… czyli o wszystkim tym co jest istotne przy tworzeniu użytecznych rozwiązań. Nasi prelegenci prezentują bieżące trendy i nowości, jak również dobre praktyki czy też wypracowane, sprawdzone procesy z zakresu UX. Możecie nas spotkać również w innych polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu, Lublinie czy Trójmieście.