Startup Poznań 2019- Przyszłość jest dziś?

Kiedy:
8 Maj 2019@09:00 – 17:00
2019-05-08T09:00:00+02:00
2019-05-08T17:00:00+02:00
Gdzie:
ulica Głogowska 14
60-734 Poznań
Polska
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Plus Jeden Poznań
61 646 33 57

Coroczne święto innowacyjnych przedsiębiorców – Startup Poznań 2019

 

 

Rynek technologiczny niemal codziennie zaskakuje nas rozwiązaniami, o których wczoraj nawet nie śniliśmy – inteligentne domy, aplikacje do zawierania umów online, elektroniczny stetoskop czy też kamera VR. Jego motorem napędowym są startupy, których tu w Poznaniu nie brakuje. Już 8 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można posłuchać nie tylko ich success stories i poznać produkty czy usługi, ale też przekonać się, z jakimi trudnościami musieli się zmierzyć. Czym jeszcze zaskoczy nas konferencja Startup Poznań 2019 – Przyszłość jest dziś?

Startup Poznań 2019 to bezpłatne cykliczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli środowiska startupowego oraz wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami i innowacyjnymi rozwiązaniami dla biznesu. Konferencja organizowana jest przez Miasto Poznań, Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy wraz z Partnerami w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie “przyszłość” – postęp innowacyjnych technologii i rozwój startupów. Jak biznes wykorzystuje potencjał sztucznej inteligencji? Czy w ogóle wykorzystuje? Z pewnością warto posłuchać, jakie zdanie na ten temat ma Wojciech Radomski – założyciel StethoMe. Obok AI (Artificial Intelligence) prężnym krokiem w nasze życie wkracza także rzeczywistość wirtualna i rozszerzona i okazuje się udogodnieniem nie tylko w sferze rozrywki, ale coraz częściej także w biznesie. Jak wpłynie to na nasze życie? I gdzie jest miejsce tej technologii w medycynie? Odpowiedzi na te pytania podejmą się poznańscy innowatorzy – Adam Roszyk z LightField One, oraz Jakub Własny z Apoqlar. Konsekwencje rozwoju technologii są już widoczne w różnych dziedzinach, czy to prawnych (o których opowie Marta Kownacka z LawIt), czy społecznych, które skłaniają nas do podejmowania takich działań jak digital detox, któremu krytycznym okiem przyjrzy się Anna Zalewska z agencji marketingowej Widoczni.

A zatem… “Czy jesteśmy gotowi przejrzeć się w czarnym lustrze?” Zwieńczeniem pierwszego bloku tematycznego będzie dyskusja pod tym właśnie tytułem, w którym do prelegentów dołączą Mateusz Nawrocki (Tom Tom), Paweł Wasilewski (Transition Technologies PSC) oraz Bartosz Żuk (HTC Polska).

Jak wygląda dążenie do przyszłości w startupie? Z pewnością jest to proces kilkuetapowy. Bartłomiej Majchrzak współtwórca aplikacji Umownik i Przemysław Pawlak, twórca platformy POLPOL.pl opowiedzą o tym, z czym mierzy się początkująca firma – budowaniu pozycji lidera oraz wykorzystaniu negatywnego feedbacku. Ciekawym będzie bez wątpienia spojrzenie Katarzyny Abramowicz, założycielki takich startupów jak specfile.pl. Przelewy24 czy Bilety24, na poszukiwanie własnej drogi w biznesie. Czy droga ta doprowadzi do międzynarodowego sukcesu? Niewątpliwie zależy to od wielu czynników, o których opowie Krzysztof Banasiak z FIBARO. Ale kiedy możemy mówić o sukcesie i jak po jego odniesieniu patrzy się na porażkę – o tym porozmawiają już wspólnie w panelu dyskusyjnym, w którym wystąpią także Łukasz Parafianowicz (Surge Cloud), Przemysław Kozłowski, (Glip), Piotr Koźniewski (3RStudio), Jakub Sobczak (PolakPotrafi.pl).

Teorię warto uzupełnić o praktykę, dlatego podczas warsztatów uczestnicy będą mogli zmierzyć się z tworzeniem własnego robota z wykorzystaniem LEGO, napaść na bank w cyberprzestrzeni w kontrolowanych warunkach czy po prostu – nauczyć się przekonywać do biznesowych pomysłów. Przedstawiciele światowego lidera usług nawigacyjnych, Tom Tom, podzielą się specjalistyczną wiedzą z wykorzystania TomTom Maps API. Tego rodzaju wydarzenia i konferencje są przede wszystkich świetną okazją do networkingu, poznania swoich przyszłych partnerów biznesowych. A co jeśli do pełnego sukcesu brakuje nam zespołu? O to zadbał Poznański Park Naukowo-Technologiczny tworząc “Strefę współpracy: SKILLS MEETS IDEA”.

Wzorem lat ubiegłych doświadczeni przedsiębiorcy i przedstawiciele instytucji wspierających biznes doradzą uczestnikom konferencji w nurtujących ich kwestiach z wielu zakresów. W Strefie doradczej spotkać będzie można przedstawicieli PPTP, PPNT, SpeedUp Venture Capital Group, YouNick Mint, Szymański&Wyjatek, LawIt, WARP, Industry Lab, AIP, Umownik, DGA

Najlepsze na koniec! Niewątpliwą atrakcją dla uczestników będzie możliwość „dotknięcia” przyszłości, o której mówić będą prelegenci w pierwszym bloku konferencji w wyodrębnionej przestrzeni AR/VR Roomu! W jednym miejscu będzie można przymierzyć najdoskonalszy zestaw VR na rynku – HTC VIVE, sprawdzić, jak projektuje się wnętrza za pomocą autorskiego zestawu DESIGN3R stworzonego przez 3R STUDIO, na własnych oczach przetestować urządzenia Microsoft HoloLens, Magic Leap oraz RealWear dzięki Transition Technologies PSC. W tej przestrzeni potencjał najnowocześniejszej technologii objawi się zarówno w formie rozrywki – dzięki Planet VR oraz ich symulatorom mechanicznym do wyścigów online oraz bieżniom Omni VR, jak i w formie inteligentnego oprogramowania medycznego Virtual Surgery Intelligence (VSI) stworzonego przez APOQLAR.

Więcej informacji na:  Startup Poznań 2019