Consdata Tech OpenShift

Kiedy:
14 Listopad 2019@17:00 – 20:00
2019-11-14T17:00:00+01:00
2019-11-14T20:00:00+01:00
Gdzie:
ul. Za Bramką 1
61-842 Poznań
Polska
Koszty:
Bez opłat

Szczegóły

🎯 O spotkaniu

Na Consdata Tech #3 zagłębimy się w świat DevOpsów – weźmiemy pod lupę platformę orkiestracji kontenerów OpenShift, będącej jedną z dystrybucji Kubernetesa. Podczas tych kilku godzin, gdzie teoria splecie się z praktyką, dowiesz się, w jaki sposób skutecznie budować i wdrażać aplikacje, używając tego właśnie narzędzia – w szczególności pochylimy się nad różnymi strategiami deploymentów oraz przyjrzymy się możliwościom, jakie oferuje OpenShift w zakresie CI/CD.

🔎 O projekcie

Consdata Tech to projekt firmy Consdata – poznańskiego softwarehouse specjalizującego się w dostarczaniu rozwiązań dla sektora bankowego.
To inicjatywa, której celem jest stworzenie przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń w środowisku programistów, dlatego wydarzenie organizujemy w formie cyklicznych meetupów. Projekt zorganizowany został przez PROGRAMISTÓW dla PROGRAMISTÓW.

ℹ Szczegóły

📅 14.11
🕠 17:00 (REJESTRACJA OD 16:45)
📌 Plus jeden, ul. Za bramką 1 w Poznaniu.

❗PRELEGENCI

1. Andrzej Goławski – Od ponad 15 lat programista i projektant systemów wspomagających zarządzanie statkami powietrznymi w powietrzu i na ziemi. Zawodowo związany z Portami Lotniczymi i Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Dodatkowo od ponad 5 lat pracuje w OSEC, gdzie prowadzi szkolenia i konsultacje z szeroko rozumianego oprogramowania middleware. Pasjonuje się Javą oraz technologiami pokrewnymi. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch urwisów.

Temat: CI/CD w OpenShift
CI/CD to praktyki, które w świecie programistycznym są obecne od wielu lat. Można rzec, że stanową przyjęty standard i zostały na trwałe wpisane w proces wytwarzania oprogramowania.
Mimo, że wydają się oczywiste w zastosowaniu, są sytuacje, gdy ich wdrożenie w danej organizacji napotyka na trudności. Mając tę świadomość, twórcy OpenShift uczynili wparcie dla CI/CD jedną z priorytetowych funkcji tej platformy. W swoim wystąpieniu pokażę, jak w prosty i szybki sposób można stworzyć pipeline odpowiedzialny za ciągłe budowanie oraz wdrażanie aplikacji w ramach platformy OpenShift. Teorię poprę przykładami zaprezentowanymi na „żywym organizmie” – czyli działającej instancji OpenShifta.

2. Marek Jurkiewicz – Senior Java Developer w Consdata – Entuzjasta programowania oraz gier karcianych. Fan marvela, w wolnym czasie przemierza kilometry na rowerze.

Temat: OpenShift – Strategie deploymentów
Obecnie istnieje kilka podstawowych technik wdrażania i aktualizacji aplikacji. Wybór odpowiedniej strategii może być kluczową decyzją dla bezpiecznego i bezprzerwowego wdrażania. W tej prezentacji chciałbym przedstawić kilka sposobów wdrażania wersji w oparciu o mechanizmy, jakie dostarcza nam platforma OpenShift.

3. Tomek Matynia – Senior Java Developer w Consdata – Programista, entuzjasta Software Craftsmanship i paradygmatów programowania, praktyk linuxowego terminala, lubi wiedzieć „jak to działa?”. Z chęcią rozwiązuje problemy i angażuje się w dyskusje techniczne. W Consdacie promuje SOLIDny Clean Code i kulturę DevOps, a na co dzień jest członkiem zespołu eximee. W wolnym czasie lubi oglądać filmy i seriale Sci-Fi, albo wybrać się na wycieczkę.

Operator SDK – Automatyzacja zarządzania w K8s
Opis: Kubernetes oferuje znakomite możliwości orkiestracji skonteneryzowanych aplikacji. Wdrażanie i zarządzanie usługami może wymagać sporej wiedzy i przestrzegania ściśle określonego procesu. W trakcie krótkiej prezentacji wykorzystamy wewnętrzne mechanizmy K8s oraz znane technologie do automatyzacji zadań operacyjnych.

🖋 Zapisy

1. Zaznacz, że bierzesz udział.
2. Dołącz do grupy Consdata na MeetUpie.

🎥 Streaming

Transmisja online http://consdata.tech/streaming

➕ Więcej o nas

Strona: https://consdata.tech
Newsletter: https://www.consdata.pl/newsletter_zapisy
Blog techniczny: https://blog.consdata.tech/
FB: https://www.facebook.com/consdatacom
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/consdata

pon wt śr czw pt sob nie
2
Agile-Kryptonim R.U.R.A. 17:45
Agile-Kryptonim R.U.R.A. @ Plus Jeden
Sty 2@17:45 – 21:00
Agile-Kryptonim R.U.R.A. @ Plus Jeden | Poznań | wielkopolskie | Polska
Chcemy się z Wami podzielić grą, którą stworzyliśmy w TEB Akademia aby pokazać w jaki sposób pracują zespoły Scrumowe. Aby oderwać się zupełnie od myślenia, że Scrum to tylko IT, historię gry umieściliśmy w hipotetycznym[...]
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Startup Community Poznań – Understanding User Experience: key benefits of UX methods 18:00
Startup Community Poznań – Understanding User Experience: key benefits of UX methods @ Plus Jeden
Sty 15@18:00 – 21:00
Startup Community Poznań - Understanding User Experience: key benefits of UX methods @ Plus Jeden | Poznań | wielkopolskie | Polska
Founders, professionals, and enthusiasts! User Experience is a profession combining research, prototyping, evaluation in a daily based work. To deliver possibly best Experiences, UX specialists must understand the business context of created service, display empathy[...]
16
Akademia Plus Jeden – Jak chronić know-how? 15:30
Akademia Plus Jeden – Jak chronić know-how?
Sty 16@15:30 – 17:00
Akademia Plus Jeden - Jak chronić know-how?
Wspólnie z kancelarią Szymański & Wyjatek Adwokaci w ramach Akademii Plus Jeden zapraszamy na szkolenie „Zabezpieczenie tajemnicy przedsiębiorstwa w branży technologicznej – czyli jak chronić know-how i prawa własności intelektualnej wewnątrz działalności i w relacjach[...]
meet.js Poznań #47 18:00
meet.js Poznań #47
Sty 16@18:00 – 21:00
meet.js Poznań #47 @ Poznań | wielkopolskie | Polska
Pierwsze spotkanie w 2020 roku zaczynamy w starym miejscu – coworkingu Plus Jeden! Przekąski i napoje zdecydowała się zasponsorować i przygotować firma Tasty Project zajmująca się cateringiem dietetycznym. Poza smakołykami i przestronnym wnętrzem w centrum[...]
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31