?

+jeden serdecznie zaprasza do udziału w najnowszym projekcie

Programie Mentoringowym

Startupy dla Startupów

Program skierowany jest do startupów w fazie startu lub wczesnego rozwoju i mentorów – ekspertów w danej dziedzinie, którzy pomogą w rozwiązaniu problemów, pojawiających się w działalności młodych adeptów przedsiębiorczości.

Doceniamy innowacyjne pomysły na biznes i kreatywność młodych startupów, jednocześnie jesteśmy świadomi jak ciężko jest rozwinąć skrzydła i jak ważne jest wsparcie osób, które również kiedyś rozpoczynały swoją przygodę z biznesem, dlatego jesteśmy pełni uznania dla doświadczenia biznesowego naszych mentorów oraz faktu, że prężnie rozwijają swoje przedsiębiorstwa.

Program mentorski, który będzie realizowany w miesiącach wrzesień – grudzień 2018 podzielony został na 5 obszarów: marketing, sprzedaż, technologie i IT, prawo, finanse i podatki.

A zatem…

Wierzymy w moc dzielenia się wiedzą i jesteśmy przekonani, że zawsze warto jest korzystać z  doświadczenia innych – to poprzez współpracę powstają najlepsze rzeczy!

 

Szczegóły Programu

Program Startupy dla Startupów  ma charakter doradczo‐rozwojowy i będzie realizowany w miesiącach wrzesień – grudzień 2018.

 

DLA KOGO JEST PROGRAM?

Do Programu zostanie zrekrutowanych 5 lokalnych Startupów, będących nowymi, innowacyjnymi projektami, prowadzącymi działalność na dowolnym rynku maksymalnie 2 lata, będącymi na etapie startu lub wczesnego rozwoju, które identyfikują swoje wyzwania biznesowe w jednej ze specjalizacji Mentorów i chcą skorzystać z mentoringu w tym zakresie.


KTO PODZIELI SIĘ WIEDZĄ JAKO MENTOR?

Mentorem Programu jest ekspert w jednym z poniższych obszarów:

  • marketing
  • sprzedaż
  • technologie i IT
  • podatki i finanse
  • prawo

Mentor musi posiadać przynajmniej 4-letni status przedsiębiorcy/przedsiębiorstwa, powinien realizować swoje przedsięwzięcia w branży innowacyjnej i powinien być również w stanie zdefiniować swoją początkową fazę rozwoju jako startup.


JAK WYGLĄDA WSPÓŁPRACA MENTORA ZE STARTUPEM?

Każdy startup posiada w swojej puli 5 godzin mentoringu i to on decyduje, na który obszar i w jakim wymiarze je wykorzysta.

Doświadczony Mentor zostaje dobrany do danego Startupu na podstawie informacji uzyskanych z formularzy zgłoszeniowych, w których każdy Startup określa największe wyzwania z którymi się mierzy.


SPOTKANIA

Spotkania odbywać się będą w dogodnych dla obu stron terminach w siedzibie +jeden, tj. Za bramką 1 w Poznaniu lub w innym ustalonym miejscu w sytuacjach wyjątkowych.

Program podzielony został na 3 części: spotkanie inauguracyjne (wrzesień 2018), spotkania mentoringowe (październik-listopad 2018), spotkanie kończące projekt (grudzień 2018).

 

Chcesz wziąć udział w programie jako uczestnik?

Jeżeli Twój startup mierzy się z wyzwaniami i przydałaby Ci się pomoc merytoryczna kogoś kto zna te problemy od podszewki, bo już przez nie przechodził, koniecznie wypełnij formularz zgłoszeniowy i odeślij go na: plusjeden@um.poznan.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 sierpnia 2018 r.

Chcesz zostać Mentorem?

Jeżeli chcesz wesprzeć młodszych kolegów swoim doświadczeniem i zdobytą dotychczas wiedzą koniecznie wypełnij poniższy formularz i odeślij go na: plusjeden@um.poznan.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 sierpnia 2018 r.

Mentorzy

Mikołaj Małaczyński - Legimi S.A

MIKOŁAJ MAŁACZYŃSKI, współtwórca i prezes Legimi S.A. - największej w Polsce platformy udostępniającej książki elektroniczne w modelu subskrypcyjnym (www.legimi.com), która od 2016 roku działa także na rynku niemieckim. Legimi od start-up’u powstałego w 2009 roku pod jego kierownictwem zostało firmą roku 2013 w opinii ekspertów Świata Mediów.
Uznany w rankingu miesięcznika Brief za jedną z 50. najbardziej kreatywnych osób w biznesie w 2014 roku. Oznaczony numerem 16. w zestawieniu Pulsu Biznesu 500 menedżerów roku 2013. Znalazł się wśród 100 liderów innowacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w rankingu New Europe 100 (wg. „Financial Times”, Google i Res Publica). Autor licznych wystąpień i opracowań na temat rozwoju rynku publikacji elektronicznych w Polsce i za granicą, m.in. Tools of Change for Publishing w Nowym Jorku i Frankfurcie nad Menem.

Mikołaj jest Absolwentem Politechniki Poznańskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania oraz Programu Harvard Business School – Management. Laureat międzynarodowych konkursów z dziedziny informatyki, w tym międzynarodowego finału Microsoft Imagine Cup w Seulu i Paryżu. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Studiował także na Uniwersytecie Nottingham w Wielkiej Brytanii i Siegen w Niemczech.


Mateusz Hoppe - BBH Biotech Polska Sp. z o.o.

MATEUSZ HOPPE - absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku biotechnologia. Od 2013 roku Członek Zarządu i współzałożyciel firmy biotechnologicznej BBH Biotech Sp. z o.o. (obecnie BBH Biotech Polska Sp. z o.o.). Do jego głównych działań w ramach prowadzenia firmy należą: prowadzenie projektów od strony merytorycznej i finansowej oraz projektowanie i dbanie o budżet firmy.

Dzięki wiedzy biotechnologicznej oraz chemicznej specjalizuje się w projektach chemicznych, biotechnologicznych oraz z pogranicza tych dwóch dziedzin.
Wraz z firmą miał styczność zarówno z biznesem start-up'owym, m.in. w ramach konkursów Global Investor Forum (by EBAN), Hello Tomorrow Global Summit czy MIT Enterprise Forum Poland, jak i korporacyjnym, m.in. przez udział w takich wydarzeniach jak Bionection (2014) BIO International Convention w Filadelfii (2015) oraz w San Diego (2017) .

Leszek Broniarek - BBH Biotech Polska Sp. z o.o.

LESZEK BRONIAREK - absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku biotechnologia oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania projektami na Politechnice Warszawskiej. Od 2013 roku Członek Zarządu i współzałożyciel w firmie BBH Biotech Sp. z o.o. (obecnie BBH Biotech Polska Sp. z o.o.), gdzie odpowiedzialny jest głównie za prowadzenie projektów firmy od strony technicznej i merytorycznej.

Jego specjalność to interdyscyplinarne projekty z pogranicza biotechnologii, chemii i innych, pokrewnych dziedzin.

Wraz ze swoją firmą miał styczność zarówno z biznesem start-up'owym, m.in. w ramach konkursów Global Investor Forum (by EBAN), Hello Tomorrow Global Summit czy MIT Enterprise Forum Poland, jak i korporacyjnym, m.in. przez udział w takich wydarzeniach jak BIO International Convention.

Marta Kownacka - kancelaria LAWIT

MARTA KOWNACKA - radca prawny, LL.M., założycielka kancelarii LawIT (www.lawit.pl) specjalizującej się w prawie IT, nowych technologii, e-commerce oraz ochronie danych osobowych. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz studia z zakresu prawa europejskiego i międzynarodowego na Uniwersytecie w Amsterdamie (UvA).

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w korporacji oferującej wdrożenia IT (Sygnity S.A.) oraz w największej w Polsce spółce z branży e-commerce (obsługiwała największe platformy internetowe, w tym Allegro, Olx, Ceneo, Agito, otomoto, otodom etc).

Interesuje się prawem nowych technologii, w tym prawnymi aspektami AI, blockchain i kryptowalut.

Mówi biegle po angielsku i rosyjsku.

Piotr Szczepanowski - Nitrosell Ltd.

PIOTR SZCZEPANOWSKI - absolwent UAM oraz Politechniki Poznańskiej, stypendysta Uniwerstytetów Diliman w Manili oraz Cyryla i Metodego w Skopje.

Z e-commerce związany od 2012 roku, a wecześniej nauczyciel j. angielskiego. Aktualnie manager w Nitrosell Ltd. współpracujący z ponad 500 klientami z całego świata a zwłaszcza z USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz Australii.

Na co dzień zajmuje się prowadzeniem projektów związanych ze wsparciem klientów i developerów oraz zarządzanie polskim oddziałem firmy. Ściśle współpracuje z wieloma bramkami płatności, dostawcami POS i innego oprogramowania.

Tomasz Fortuniak - Nitrosell Ltd.

TOMASZ FORTUNIAK - pasjonat marketingu online, analityk, na co dzień wspierający sklepy internetowe działające w USA, Kanadzie, UK, Irlandii i Australii.

Blisko 10 lat doświadczenia zebranego w agencji interaktywnej, platformie e-commerce, a także we współpracy z firmą oferującą oprogramowanie CRM.

Ewelina Siedlecka, Founder & CEO - Hurtum

EWELINA SIEDLECKA - pomysłodawca i prezes HURTUM - pierwszej i największej w Polsce platformy marketplace dla biznesu na rynku dóbr szybkozbywalnych (FMCG).

Twórca Strefy marek Allegro oraz propagator mobilności Grupy Allegro, manager między innymi w T-Mobile i Orange.

Orędowniczka rozwiązań mobilnych i perfekcyjnego user experience.

Mama 3 dzieci, zapalona podróżniczka i miłośniczka botaniki.

Wojciech Wencel - summ-it. sp. z o.o.

WOJCIECH WENCEL - CEO, summ-it. sp. z o.o.

Absolwent studiów Executive MBA Aalto w Helsinkach, oraz Studiów z Zarządzania Projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym i technicznych na Politechnice Poznańskiej.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach międzynarodowych. Pełnił między innymi funkcje Service i Project Managera. Zarządzał zmianą oraz implementacją innowacyjnych rozwiązań w obszarze IT. W swojej karierze był odpowiedzialny za wdrażanie rozwiązań dla organizacji z sektorów produkcji, bankowości, retail oraz public. Zarządzał serwisem 9500 baz danych rozproszonych na całym świecie.

Obecnie przewodzi organizacji świadczącej usługi utrzymania systemów baz danych dla klientów z sektorów bankowości, retail, produkcji oraz sektora publicznego. Systemy wdrażane i wspierane przez summ-it, przetwarzają dane osobowe, nierzadko wrażliwe. Więcej o działalności summ-it przeczytać można na stornie: www.summ-it.pl

Dla Wojciecha nie ma rzeczy niemożliwych i chętnie podejmuje nawet te wyzwania, które pozornie wydają są nie do zrealizowania. W pracy zawsze daje z siebie 100%.

Adwokat Michał Wyjatek - Wspólnik i współzałożyciel Szymański & Wyjatek Adwokaci.

Adwokat Michał Wyjatek, wspólnik i współzałożyciel Szymański & Wyjatek Adwokaci.

Specjalista z zakresu prawa handlowego i prawa własności intelektualnej.

Prowadził liczne projekty związane z tworzeniem start-upów i ich reprezentacją w negocjacjach z inwestorami. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze podmiotów z branży nowych technologii, w tym producentów elektroniki oraz programów komputerowych. Tworzył liczne konstrukcje zabezpieczenia praw własności intelektualnej w procesie inwestycyjnym.

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył roczne stypendium na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Genui (Włochy), a następnie kilkumiesięczny staż w jednej z genueńskich kancelarii adwokackich. Absolwent Centrum Prawa Włoskiego i Europejskiego na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie w Katanii.


Włada biegle językiem angielskim i włoskim.

Szymański & Wyjatek Adwokaci

Oferujemy profesjonalne doradztwo i kompleksową obsługę prawną dla start-upów i firm technologicznych.
Wspieramy od strony prawnej start-upy w zakresie formowania relacji z funduszami inwestycyjnymi, w szczególności w ramach programów realizowanych przy użyciu środków pochodzących z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Funduszu Rozwoju czy Polskiej Agencji Promocji Przedsiębiorczości.
Do naszych klientów należą firmy informatyczne, biotechnologiczne oraz prowadzące działalność w zakresie produkcji elektroniki.
Specjalizujemy się również w prawie autorskim, w szczególności w zakresie dotyczącym nowych technologii.
Do naszych pozostałych specjalizacji możemy zaliczyć prowadzenie spraw przeciwko instytucjom finansowym czy pomoc zagranicznym przedsiębiorcom, w szczególności włoskim.

Mateusz Jarus - Expansio sp. z o. o.

Mateusz Jarus jest absolwentem informatyki na Politechnice Poznańskiej. Za swoje wyniki w nauce oraz pracy zdobył wiele wyróżnień i nagród. Przez ponad 7 lat zdobywał doświadczenie naukowe realizując międzynarodowe informatyczne projekty badawcze. Jest absolwentem programu TOP 500 Innovators, w ramach którego na Uniwersytecie Cambridge zdobywał wiedzę z zakresu komercjalizacji badań naukowych. Brał także udział w naukowym programie stażowym na Uniwersytecie Notre Dame w Stanach Zjednoczonych.

Jest współzałożycielem trzech startupów oraz prezesem i założycielem Software House'u Expansio. Obecnie skupia się na rozwoju startupu CodeAll. Jest to narzędzie do nauki programowania, które m.in. wygrało eliminacje w II rundzie akceleratora edTech eduLAB, zostało zakwalifikowane do programu akceleracyjnego Google Launchpad Start oraz do szwajcarskiego programu akceleracyjnego Kickstart. Na jego rozwój pozyskał już prawie 2 mln złotych.

W swojej firmie od początku wprowadza turkusowy styl samoorganizacji.

Kontakt

Macie pytania? Piszcie na: plusjeden@um.poznan.pl lub dzwońcie pod nr: 61 646 33 57/58