?

Startup Poznań

Startup Poznań to inicjatywa, w ramach której Miasto Poznań przy współpracy z przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu, funduszy inwestycyjnych, firm technologicznych oraz reprezentacją środowiska startupowego opracowują rozwiązania, dzięki którym powstałe w Poznaniu startupy otrzymają wsparcie w zakresie promocji oraz wiedzy niezbędnej do rozwijania biznesu działającego w oparciu o nowe technologie. Celem powstania inicjatywy jest promowanie związanych z miastem startupów, wspieranie ich rozwoju, umożliwianie dostępu do niezbędnej wiedzy, aktywowanie lokalnej społeczności i rozbudowywanie już funkcjonującego ekosystemu.

 

 

Startup Poznań to:

 • serwis internetowy – UWAGA – serwis internetowy startup.poznan.pl przestał istnieć w formie, w jakiej był do tej pory znany. Wszelkie jego funkcjonalności przejęła strona internetowa dedykowana przestrzeni pracy wspólnej „+jeden” (aby zapoznać się z aktualnościami oraz kalendarzem wydarzeń wystarczy przejść na stronę główną)
 • wydarzenie Startup Poznań
 • konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w kategorii „startup”
 • przestrzeń pracy wspólnej „+jeden”

Poznań jest miejscem, w którym potencjał młodych profesjonalistów spotyka się z doświadczaniem biznesu. Dzięki temu Poznań stworzył silny ekosystem startupowy.
W spocie wystąpili przedstawiciele startupów z Poznania: jakdojade.pl, IC Solutions, lubimyczytac.pl, Dice+ oraz Glip.pl.

Poznańskie startupy

summ-it

blendberg

FEEDBACK UP

Partnerzy

SpeedUp Venture Capital Group

Collegium Da Vinci

Concordia Design

Inkubator Biznes i Nauka

Poznański Lider Przedsiębiorczości w kategorii STARTUP

Lider 2018

Lider 2017

Lider 2016

Lider 2015

Startup Poznań 2019

Startup Poznań 2019 - Przyszłość jest dziś?

Jak było na Startup Poznań 2019 - Przyszłość jest dziś? - zobaczcie sami! :DWidzimy się za rok! 😍

Gepostet von Plus Jeden Poznań am Montag, 20. Mai 2019

W dniu 8 maja 2019 r. odbyła się 5, jubileuszowa edycja wydarzenia Startup Poznań, skierowanego do osób, które tworzą lub chcą tworzyć firmy w oparciu o wiedzę i nowe rozwiązania biznesowe.

Startup Poznań 2018

Videorelacja z Startup Poznań 2018

Mamy to! 😍Videorelacja z Startup Poznań 2018! 😍Dzięki #DawidGut za fantastyczne oddanie atmosfery konferencji. Zapraszamy do oglądania! 😊

Gepostet von Plus Jeden Poznań am Freitag, 4. Mai 2018

Dnia 18 kwietnia br. w Przestrzeni Pracy Wspólnej +jeden odbyła się kolejna edycja Startup Poznań.
W trakcie konferencji zaprezentowane zostały zagadnienia związane z formami organizacji pracy, budowaniem zespołu, komunikacją w biznesie oraz finansowaniem i komercjalizacją pomysłów. Podczas paneli dyskusyjnych specjaliści podzielili się swoją wiedzą na temat skutecznej rekrutacji wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz sposobach finansowania przedsięwzięć zarówno samodzielnie jak i we współpracy z inwestorem.

Ponadto, w trakcie warsztatów, uczestnicy dowiedzieli się m.in. w jaki sposób chronić swoją własność intelektualną, jak przygotować doskonały budżet, wypromować swoją markę wykorzystując content marketing oraz jak najlepiej łączyć technologię z biznesem.

Organizatorzy zadbali o możliwość skorzystania z bezpłatnych porad specjalistów w ramach Strefy Doradczej. Uczestnicy mieli okazję otrzymać wsparcie m.in. w zakresie zabezpieczenia swoich pomysłów, pozyskiwania funduszy unijnych czy prawa.

Startup Poznań 2017

W dniu 28 kwietnia 2017 r. odbyła się kolejna edycja wydarzenia Startup Poznań, skierowanego do osób, które tworzą lub chcą tworzyć firmy w oparciu o wiedzę i nowe rozwiązania biznesowe.

Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak najlepiej zaprezentować się przed inwestorem oraz jak prawnie ochronić swój biznes przed konkurencją. Odbyła się debata z udziałem przedstawicieli uznanych poznańskich startupów, którzy podzielili się z uczestnikami własnymi doświadczeniami w realizowaniu pomysłów biznesowych. Głos otrzymały także poznańskie biura coworkingowe. Zaproszeni goście z Londynu i Berlina powiedzieli natomiast w jaki sposób można rozpocząć swoją działalność biznesową właśnie w tych miastach.

Organizatorzy przygotowali także zestaw specjalistycznych warsztatów praktycznych. Tematykę warsztatów opracowano pod kątem osób, które są jeszcze na początku swojej biznesowej drogi. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zaplanować swój biznes, jak efektywnie sprzedawać, budować zespół i nim zarządzać oraz jak tworzyć strony internetowe.

W ramach konferencji funkcjonowała także Strefa Doradcza, w której można było spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami następujących firm: YouNick, SpeedUp Group, Poznański Park Naukowo – Technologiczny, swlex Kancelaria Prawna.

Smart City

Smart City Poznań to inicjatywa promująca nowoczesne rozwiązania ułatwiające życie mieszkańcom Poznania. Chcemy w sposób szczególny wspierać startupy rozwiązujące realne problemy i odpowiadające na realne zapotrzebowanie mieszkańców miasta. Promować będziemy także narzędzia e-administracji.

Już teraz istnieje w Poznaniu wiele rozwiązań, które czynią nasze życie w mieście łatwiejszym ale nadal niewiele osób z tych rozwiązań korzysta. Przez Internet możemy np. załatwić sprawy dotyczące rejestracji samochodu, podatku od nieruchomości czy zarezerwować wizytę w urzędzie na konkretną godzinę unikając w ten sposób stania w kolejkach.  Miejskie serwisy umożliwiają też np. zgłoszenie interwencji straży miejskiej czy wyszukanie grobu na poznańskich cmentarzach.

Ponadto same startupy już teraz angażują się w projekty na rzecz mieszkańców. W 2013 roku w tramwajach i autobusach pojawiły się plakaty z kodem QR umożliwiającym bezpłatne pobranie audiobooków. Przygotowana przez MPK i  audeo.pl akcja nie jest pierwszym przykładem współpracy miejskiego przewoźnika ze startupem. Wcześniej podobną akcję MPK przeprowadziło z serwisem lubimyczytac.pl, kiedy to możliwe było pobranie książek na urządzenia mobilne.

Korzystanie z Internetu w przestrzeni miasta jest coraz łatwiejsze dzięki hotspotom w tramwajach i autobusach. Wdrożenie sieci mobilnych hotspotów jest rozwinięciem realizowanego przez Miasto projektu „Bezprzewodowy Poznań”, dzięki któremu w ścisłym centrum miasta już teraz można bezpłatnie korzystać z sieci.

Rozwiązań ułatwiających nam funkcjonowanie w mieście jest więcej i warto zachęcać do ich wykorzystania. Chcemy by miasto było nie tylko dobrym miejscem do prowadzenia i rozwijania biznesu, ale przede wszystkim dobrym miejscem do życia dla każdego z mieszkańców.

ZAŁATW SPRAWĘ PRZEZ INTERNET – URZĄD MIASTA POZNANIA:

Możliwość sprawdzenia etapu, na którym znajduje się sprawa prowadzona w Urzędzie Miasta Poznania

Ewidencja działalności gospodarczej

Opiniowanie lokalizacji kasyn i salonów gier

Giełda pracy dla pracowników oświatowych – nauczyciele

Giełda pracy dla pracowników oświatowych

Giełda pracy dla pracowników oświatowych – pracownicy administracyjni

Internetowa Giełda Używanych Podręczników Systemowa obsługa rekrutacji oświatowej

Deklaracja na podatek od nieruchomości 

 Informacje o nieruchomościach i obiektach budowlanych

Sprawdzanie terminów odbiorów dowodów rejestracyjnych zatrzymanych przez organ ruchu drogowego i stacje diagnostyczne

Sprawdzanie terminów odbiorów wtórników tablic rejestracyjnych

Składanie wniosków o wydanie wtórników nalepek kontrolnych

Składanie wniosków o wydanie potwierdzonej za zgodność z oryginałem kserokopii dowodu rejestracyjnego

Składanie wniosków o wydanie wtórnika tablic(y) rejestracyjnej

Zgłaszanie interwencji Straży Miejskiej

Platforma Konsultacji Społecznych

Wyszukiwarka grobów

Serwis Zarządu Dróg Miejskich

System rezerwacji wizyt – Urząd Miasta Poznania

API MIASTA POZNANIA:

Dlaczego publikujemy otwarte API? Bo tak rozwija się świat!

 • Zasoby treści i danych tworzone i gromadzone za publiczne pieniądze powinny być publicznie dostępne
 • Administracja nie ma monopolu na najlepsze rozwiązania systemów informacyjnych realizowanych dzięki nowym technologiom
 • Użytkownik wie najlepiej (lub powinien wiedzieć) jak wykorzystać informacje z domeny publicznej
 • Nie da się zbudować społeczności „smart city” bez aktywnej współpracy opartej na „dialogu równych” – czyli rozmowy opartej o dostęp do takiej samej wiedzy

Dla kogo? Dla wszystkich zainteresowanych użytkowników, czyli:

 • Mieszkańców i grup Mieszkańców (np. zorganizowanych w Rady Osiedli, Stowarzyszenia, NGO…)
 • Twórców stron internetowych, aplikacji mobilnych, nowych e-usług
 • Sektora MŚP: zachęta do wykorzystywania zasobów przy budowaniu swojej oferty biznesowej dla Mieszkańców

Z radością udostępniamy wersję BETA API serwisu miejskiego Poznania. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie miał możliwość stworzenia własnych aplikacji, które będą korzystały z danych pochodzących z portalu miejskiego.

API serwisu miejskiego Poznania

API serwisu bip.poznan.pl