?

Startup Poznań

Startup Poznań to inicjatywa, w ramach której Miasto Poznań przy współpracy z przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu, funduszy inwestycyjnych, firm technologicznych oraz reprezentacją środowiska startupowego opracowują rozwiązania, dzięki którym powstałe w Poznaniu startupy otrzymają wsparcie w zakresie promocji oraz wiedzy niezbędnej do rozwijania biznesu działającego w oparciu o nowe technologie. Celem powstania inicjatywy jest promowanie związanych z miastem startupów, wspieranie ich rozwoju, umożliwianie dostępu do niezbędnej wiedzy, aktywowanie lokalnej społeczności i rozbudowywanie już funkcjonującego ekosystemu.

 

 

Startup Poznań to:

  • serwis internetowy – UWAGA – serwis internetowy startup.poznan.pl przestał istnieć w formie, w jakiej był do tej pory znany. Wszelkie jego funkcjonalności przejęła strona internetowa dedykowana przestrzeni pracy wspólnej „+jeden” (aby zapoznać się z aktualnościami oraz kalendarzem wydarzeń wystarczy przejść na stronę główną)
  • wydarzenie Startup Poznań
  • konkurs o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości w kategorii „startup”
  • przestrzeń pracy wspólnej „+jeden”

Poznań jest miejscem, w którym potencjał młodych profesjonalistów spotyka się z doświadczaniem biznesu. Dzięki temu Poznań stworzył silny ekosystem startupowy.
W spocie wystąpili przedstawiciele startupów z Poznania: jakdojade.pl, IC Solutions, lubimyczytac.pl, Dice+ oraz Glip.pl.

Poznańskie startupy

Bin-e

Hotailors

summ-it

Partnerzy

SpeedUp Venture Capital Group

Collegium Da Vinci

Concordia Design

Inkubator Biznes i Nauka

Poznański Lider Przedsiębiorczości w kategorii STARTUP

Lider 2019

Lider 2018

Lider 2017

Lider 2016

Startup Poznań 2019

Startup Poznań 2019 - Przyszłość jest dziś?

Jak było na Startup Poznań 2019 - Przyszłość jest dziś? - zobaczcie sami! :DWidzimy się za rok! 😍

Gepostet von Plus Jeden Poznań am Montag, 20. Mai 2019

W dniu 8 maja 2019 r. odbyła się 5, jubileuszowa edycja wydarzenia Startup Poznań, skierowanego do osób, które tworzą lub chcą tworzyć firmy w oparciu o wiedzę i nowe rozwiązania biznesowe.

Startup Poznań 2018

Dnia 18 kwietnia br. w Przestrzeni Pracy Wspólnej +jeden odbyła się kolejna edycja Startup Poznań.
W trakcie konferencji zaprezentowane zostały zagadnienia związane z formami organizacji pracy, budowaniem zespołu, komunikacją w biznesie oraz finansowaniem i komercjalizacją pomysłów. Podczas paneli dyskusyjnych specjaliści podzielili się swoją wiedzą na temat skutecznej rekrutacji wysoko wykwalifikowanych pracowników oraz sposobach finansowania przedsięwzięć zarówno samodzielnie jak i we współpracy z inwestorem.

Ponadto, w trakcie warsztatów, uczestnicy dowiedzieli się m.in. w jaki sposób chronić swoją własność intelektualną, jak przygotować doskonały budżet, wypromować swoją markę wykorzystując content marketing oraz jak najlepiej łączyć technologię z biznesem.

Organizatorzy zadbali o możliwość skorzystania z bezpłatnych porad specjalistów w ramach Strefy Doradczej. Uczestnicy mieli okazję otrzymać wsparcie m.in. w zakresie zabezpieczenia swoich pomysłów, pozyskiwania funduszy unijnych czy prawa.

Startup Poznań 2017

W dniu 28 kwietnia 2017 r. odbyła się kolejna edycja wydarzenia Startup Poznań, skierowanego do osób, które tworzą lub chcą tworzyć firmy w oparciu o wiedzę i nowe rozwiązania biznesowe.

Podczas wydarzenia uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak najlepiej zaprezentować się przed inwestorem oraz jak prawnie ochronić swój biznes przed konkurencją. Odbyła się debata z udziałem przedstawicieli uznanych poznańskich startupów, którzy podzielili się z uczestnikami własnymi doświadczeniami w realizowaniu pomysłów biznesowych. Głos otrzymały także poznańskie biura coworkingowe. Zaproszeni goście z Londynu i Berlina powiedzieli natomiast w jaki sposób można rozpocząć swoją działalność biznesową właśnie w tych miastach.

Organizatorzy przygotowali także zestaw specjalistycznych warsztatów praktycznych. Tematykę warsztatów opracowano pod kątem osób, które są jeszcze na początku swojej biznesowej drogi. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zaplanować swój biznes, jak efektywnie sprzedawać, budować zespół i nim zarządzać oraz jak tworzyć strony internetowe.

W ramach konferencji funkcjonowała także Strefa Doradcza, w której można było spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami następujących firm: YouNick, SpeedUp Group, Poznański Park Naukowo – Technologiczny, swlex Kancelaria Prawna.

Smart City Poznań

Jak wyobrażamy sobie Poznań w przyszłości? W jakim kierunku będziemy rozwijać nasze miasto? Co robić, by przestrzeń, w której żyjemy, stawała się lepsza? Wiemy, że trzeba planować i działać mądrze. Kierunek wyznaczają nam Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Szczególnie cel 11, czyli: uczynienie miast i osiedli ludzkich bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sprzyjającymi włączeniu społecznemu. Przyglądając się światowym tendencjom i pomysłom w dobrze zarządzanych, przyjaznych miastach, wybraliśmy dla Poznania ścieżkę, jaką wskazują ciągle rozbudowywane modele smart city.

Dowiedz się więcej o Smart City Poznań.

OTWARTE DANE - API

API MIASTA POZNANIA

Znaczna część treści i danych prezentowanych w systemie internetowego planu Poznania w postaci informacji i usług może być autmatycznie pobierana i ponownie wykorzystywana jako dane publiczne. Warunkiem ich wykorzystania jest podanie źródła pochodzenia (Miasto Poznań, serwis poznan.pl).

Dane przestrzenne są publikowane w formatach GeoJSON, GeoRSS, KML, GML.

Dostęp do tych danych odbywa się za pośrednictwem platformy http://egov.psnc.pl/node/29