Harmonogram

8.00 - 8.45

Rejestracja

10.15-10.25

Przerwa

ANNA ZALEWSKA
Agencja Marketingowa WIDOCZNI
AGATA MATERNA
Miasto Poznań
11.40-11.55

KATARZYNA KIERZEK-KOPERSKA
Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania

Adam Roszyk, LightField One
Łukasz Radosmski, ApoQular
Marta Kownacka, Kancelaria Law IT
Mateusz Nawrocki, Tom Tom
Paweł Wasilewski, Transition Technologies PSC
Bartosz Żuk, HTC Polska

12.40-13.15

Przerwa

14.55-15.10

Przerwa

Przemek Pawlak, POLPOL
Bartłomiej Majchrzak, Umownik
Katarzyna Abramowicz, Specfile.pl
Krzysztof Banasiak, Fibaro
Łukasz Parafianowicz, Surge Cloud
Przemysław Kozłowski, Glip
Piotr Koźniewski, 3RStudio
Jakub Sobczak, PolakPotrafi.pl

8.30-9:00

Rejestracja

Anna Romaniecka-Mankiewicz
Interactifs

Przekonywanie innych do swojego pomysłu bywa trudnym zadaniem, szczególnie gdy stawką jest pozyskanie zasobów na jego realizację. Podczas warsztatów uczestnicy wypróbują praktyczne i sprawdzone sposoby na ułatwienie sobie tego zadania. Skupimy się też na tym, jak poprowadzić taką rozmowę, aby odbyła się ona w partnerskiej atmosferze.

11:00-11:30

dr Natalia Szóstak, Jakub Wawrzyniak
TIDK Technology Innovation Data Knowledge

Żyjemy w czasach, w których generowana i zbierana jest olbrzymia ilość różnorodnych danych. Informacja w nich zawarta jest nierzadko niezwykle cenna. Nie zawsze łatwo jest jednak uzyskać wiarygodne informacje w zalewie danych. Sprawia to, że ogrom i rozmaitość danych są często pierwotnie źródłem dezorientacji, a nie korzyści.
Zapraszamy na 2-godzinne live demo pokazujące w jaki sposób przejść od Big Data do wiedzy zawartej w danych. Będziemy omawiać konkretny przykład, na podstawie którego pokażemy, jak przy zastosowaniu różnych metod sztucznej inteligencji, w szczególności uczenia maszynowego, uzyskać wartość biznesową.

13:30-14:00

8.30-9:00

Marcin Śpiewak
Coders Lab

Przyjdź na warsztaty i poznaj tajniki zawodu UX Designera! Poznasz kluczowe zasady tworzenia oprogramowania odpowiadającego na realne potrzeby użytkowników na przykładzie mobilnej aplikacji bankowej.
Jeśli myślisz o zmianie zawodu lub poszerzeniu swoich kompetencji - to warsztaty dla Ciebie!
Warsztaty pokażą Ci jak wygląda praca UX Designera i czego możesz spodziewać się na naszym kursie.
Poznasz metody tworzenie oprogramowania, odpowiadającego na realne potrzeby użytkowników na przykładzie mobilnej aplikacji bankowej.

12:30-13:00

Sara Kapela
Design Thinking Institute

Sprawdź jak możesz wykorzystać design thinking w Twoim biznesie i zainspiruj się do działania. Podczas 3-godzinnych warsztatów poznasz metodę w praktyce. Pracując nad konkretnym wyzwaniem przejdziesz przez wszystkie etapy design thinking, od empatii i badania użytkowników po testowanie pomysłów!

Dowiesz się:
Co to takiego design thinking?
Jak proces design thinking wygląda w praktyce?
Jak można wykorzystać DT w startupie?

8.30-9:00

Michał Włodarczyk, Ryszard Sułkowski, Jose Rojas
TomTom

Workshop presents the strength of mobile applications when it comes to location aware functionality like entering specific area or opening the gate when the owner is near the home location. During the workshop we will introduce TomTom Maps SDK for Android and in general TomTom Maps API. The main focus will be put on Geofence API and corresponding SDK functionalities. Workshop will be lead by Jose Rojas, Michał Włodarczyk and Ryszard Sułkowski from TomTom.

Pre-requisites:

- At least 1 year of Android development
- Your own laptop preferably: MacOS or Ubuntu
- Installed Android Studio in the latest stable version
- Installed Java 8 JDK & Android SDK
- Installed Git
- Smartphone with Android OS (4.4+) or prepared emulator

Artur Markiewicz
Specfile Poject

Czy wiesz, że najsłabszym ogniwem cyberbezpieczeństwa jest człowiek? Podczas tych warsztatów porozmawiamy o manipulacji w cyberprzestrzeni (czyli kto, kogo, jak i dlaczego), napadniemy na bank oraz odpowiemy na kilka ważnych dla przedsiębiorcy pytań: ile czasu zajmuje odzyskanie danych: godzinę, dobę, tydzień? Czy dane w ogóle można odzyskać? Czy istnieje sprawdzony sposób ochrony przed wyciekiem dokumentów? Przyjdź, poznaj kulisty ataków socjotechnicznych i nie daj się zamanipulować w Internecie.

15:30-16:00

Maciej Nowak i Anna Padewska
PPNT

''Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz zajść daleko, idź w grupie''

Zgrany i wszechstronny zespół to podstawa dla rozwoju każdego pomysłu.

STREFA WSPÓŁPRACY: 'SKILLS MEET IDEAS' to przestrzeń, w której spotkają się ze sobą pomysły, umiejętności i pieniądze, aby zainicjować nawiązanie relacji potrzebnych do stworzenia kompetentnego zespołu startupowego.

Szczególnie zapraszamy osoby chcące znaleźć co-foundera:
1.Zainteresowane współpracą z biznesem (posiadające np. patenty, pomysły na biznes, technologie, wyniki badań z potencjałem do komercjalizacji)
2.Mogące wesprzeć rozwój produktu (np. projektanci, programiści, marketingowcy, social media ninja, sprzedawcy, prywatni inwestorzy, aniołowie biznesu).

9:30-11:00

Dancing Bot

Jarosław Kałasz
Go4Robot

Czy uważasz, że kluczową kompetencją w dzisiejszych czas jest umiejętność komunikacji? Czy roboty mogą pomóc nam w komunikacji? Jeżeli na któreś z pytań odpowiedziałeś TAK, to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Przy pomocy klocków LEGO zbudujecie i zaprogramujecie roboty, który sprawdzi waszą komunikację! Oprócz dużej dawki wiedzy zapewniamy mnóstwo radości z możliwości budowania robotów. Do zobaczenia na sali - Jarek 🙂

3R STUDIO

DESIGN3R to autorski zestaw narzędzi służących do eksploracji i dynamicznej modyfikacji projektów wnętrz.
Dostarcza korzyść poczucia przestrzeni projektu, jego pełniejszy odbiór przez zanurzenie się nim.

DESIGN3R jest rozwiązaniem wielu problemów spotykanych w branży designerskiej oraz architektonicznej, np:
dostępnej przestrzeni wystawienniczej,
kłopotów związanych z logistyką demonstracji produktów,
kłopotów związanych z czasem potrzebnym na demonstrację produktów,
zasięgu prezentacji nieruchomości lub produktów,
braku możliwości wizualizacji mebli wewnątrz przestrzeni klienta,
braku zaangażowania klientów w proces wyboru produktu.

Wszystko to jest minimalizowane dzięki wielopłaszczyznowości systemu.

TRANSITION TECHNOLOGIES

Odwiedź stoisko firmy TTPSC podczas STARTUP POZNAŃ i przetestuj technologie Rozszerzonej Rzeczywistości! Eksperci zaprezentują możliwości, jakie dają urządzenia Microsoft HoloLens, Magic Leap oraz RealWear – sprawdź je i przekonaj się o nieskończonym potencjale AR!

APOQLAR

Virtual Surgery Intelligence (VSI) to inteligentne oprogramowanie medyczne dla chirurgów oparte o Mieszaną Rzeczywistość i Sztuczną Inteligencję. VSI umożliwia m.in. wyświetlanie obrazów medycznych (np. MRI, CT) w formie hologramów 3D na okularach Microsoft HoloLens i współpracę między lekarzem a pacjentem. Celem aplikacji jest ułatwienie lekarzom planowania operacji oraz przeprowadzanie ich w sposób szybszy i bardziej bezpieczny.

PLANET VR

Salon Planet VR, jako jedyny w Poznaniu, dysponuje4 symulatorami mechanicznymi Atomic A3 do wyścigów online oraz 2 bieżnie Omni VR, które na tę chwilę są najlepsze do poruszania się w wirtualnej rzeczywistości. Posiadają także same gogle wirtualne HTC VIVE, które dają dużą frajdę z grania.

HTC

Przygotuj się na moc fantastycznych wrażeń z zestawem VR HTC Vive. Gogle dają się regulować, więc idealnie przylegają do twarzy i nie wpuszczają do wnętrza ani odrobiny światła. Jesteś tylko Ty i wysokiej jakości projekcja wzbogacona dźwiękiem.

Sterowanie odbywa się przy pomocy dwóch bezprzewodowych kontrolerów i czterech czujników - akcelerometru, żyroskopu oraz dwóch czujników laserowych. Dołączone do zestawu słuchawki douszne pozwolą Ci jeszcze głębiej wejść w świat wirtualnej rzeczywistości.

HTC Vive to bez wątpienia najdoskonalszy zestaw VR na rynku.

INDAGO

INDAGO to studio spod Poznania, działające na rynku od roku 2014. Prowadzone przez entuzjastę wirtualnej rzeczywistości Pawła Homenko, posiada kilkuletnie doświadczenie w branży, co przekuło się na specjalizację m.in. w projektowaniu gier, grafice 3D i technologii VR/AR. Dziś możemy pochwalić się takimi osiągnięciami, jak choćby współpraca z Unity nad etapem projektu symulatora AirSim. Na tegorocznej edycji Startup Poznań będziemy mieli przyjemność podzielić się naszym zamiłowaniem do, m.in. idei jaką jest formuła Escape Room, którą przenieśliśmy do VR. Naszym celem jest zaprezentowanie w formie rozrywki, solucji wpływających aktywnie na rozwój komfortowej immersji wśród graczy.

ZYLIA

Sprawdź możliwości, które daje ZYLIA 6DOF VR/AR Development Kit. Jest to wyjątkowe narzędzie dla osób eksperymentujących z nagraniami przestrzennymi, które mogą łączyć zarówno audio jak i wideo by tworzyć bardzo realistyczne treści.
• Próbkowanie sceny dźwiękowej w podejściu 360ᵒ w określonych punktach tej sceny
• Odtwarzanie dźwięku w systemach audio z możliwością renderowania 6 DOF.
• Rotacja sceny dźwiękowej i zmiana pozycji względem obiektów dźwiękowych.
https://www.youtube.com/watch?v=q2wX4RzqVsU