Czym jest Startup Poznań 2019?

Startup Poznań 2019 to bezpłatne cykliczne wydarzenie skierowane do przedstawicieli środowiska startupowego oraz wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami 
i innowacyjnymi rozwiązaniami dla biznesu. Konferencja organizowana jest przez Miasto Poznań, Poznański Park Technologiczno-Przemysłowy wraz z Partnerami w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań.

najlepsza lokalizacja

Miasto Poznań wspiera lokalny ekosystem startupowy. To tutaj rodzą się najciekawsze pomysły biznesowe.

najnowsze technologie

Sprawdź, jakie najnowsze trendy technologiczne rozwijają się w Poznaniu.

praktyczne warsztaty

Wykorzystaj doświadczenie innych i zdobądź wiedzę z zakresu m.in. Design Thinking, UX, location technology API, nawiąż relację w ramach co-foundingu.

najlepsi mówcy

Zainspiruj się rozwiązaniami i historiami przedstawicieli lokalnych startupów i przedsiębiorstw.

AR/VR Room

Przyjdź i na własnych oczach przetestuj zdobycze najnowszej technologii.

strefa doradcza

Zasięgnij opinii eksperta w dziedzinie, która Cię interesuje.

Maciej Kautz

Prowadzący

Dziennikarz TV i radia, producent, konferansjer z rekomendacją „Press”. Autor wielu talk-shows, w tym anglojęzycznego „International Poznan” w Polskim Radiu. Przeprowadził wywiady m.in. z Janem KulczykiemJerzym Stuhrem i Janem AP Kaczmarkiem. Studiował na Appalachian State University w Północnej Karolinie oraz Uniwersytecie Antwerpii. Radca prawny. Ukończył aplikację radcowską, a w 2018 r. zdał egzamin zawodowy.

Prelegenci

Jędrzej Kociński
StethoMe

StethoMeⓇ to urządzenie, które zrewolucjonizuje opiekę medyczną. StethoMeⓇ jest pierwszym na świecie elektronicznym stetoskopem, służącym do kontroli stanu zdrowia układu oddechowego. Jędrzej Kociński, R&D Manager i współzałożycieli StethoMeⓇ,nadzorował certyfikację stetoskopu w StethoMeⓇ i StethoMeⓇ AI przez jednostkę notyfikowaną TUV Nord w Unii Europejskiej.

Zobacz więcej
Jędrzej Kociński
StethoMe
Adam Roszyk
LightField One

Entuzjasta komputerów przestrzennych, twórca wolumetrycznej kamery LightField One. Pracował jako programista VR w San Francisco i Los Angeles.
Brał udział w projektach XR: jak BasementVR, czy CloudStories i programach akceleracyjnych: Startup Yard w Pradze i Next Media Accelerator w Hamburgu.
Ewangelizator Mixed Reality.

Zobacz więcej
Adam Roszyk
LightField One
Jakub Własny
Apollogic/ApoQlar

Mixed Reality Team Leader w ApoQlar. Zaangażowany w tworzenie rozwiązań Mieszanej Rzeczywistości na potrzeby medycyny. Głównym projektem Zespołu Jakuba jest Virtual Surgery Intelligence (VSI) - narzędzie wspomagające chirurgów, poprzez wyświetlanie badań obrazowych (np. MRI) w formie trójwymiarowych hologramów.

Zobacz więcej
Jakub Własny
Apollogic/ApoQlar
Marta Kownacka
LawIT

Radca prawny, założycielka kancelarii LawIT specjalizującej się w prawie IT, nowych technologii i e-commerce. Obsługiwała największe platformy internetowe: Allegro, Olx, Ceneo, otodom. Interesuje się nowymi technologiami: prawnymi aspektami AI i blockchain. Członek Grupy roboczej ds. blockchain i rejestrów rozproszonych przy Ministerstwie Cyfryzacji.

Zobacz więcej
Marta Kownacka
LawIT
Anna Zalewska
Widoczni

Menadżer marketingu w agencji Widoczni. Realizuje projekty edukacyjne dla szkół i uczelni wyższych, a także cykliczne szkolenia z marketingu internetowego. Pisze teksty dla marketingowych magazynów i redaguje ekspercki blog o pozycjonowaniu i marketingu widoczni.com/blog. Po godzinach członkini międzynarodowego Stowarzyszenia Happy Evolution.

Zobacz więcej
Anna Zalewska
Widoczni
Przemysław Pawlak
POLPOL.PL

Pomysłodawca platformy POLPOL.PL. Organizował największy w Polsce cykl imprez dubstepowych - Kill da Chill. W ostatnich latach współpracował głównie z Rosalie., solistką tworzącą elektronikę i R&B. W tym samym czasie założył portal POLPOL.PL, który sprzedaje wyłącznie produkty lokalnych polskich marek.

Zobacz więcej
Przemysław Pawlak
POLPOL.PL
Bartłomiej Majchrzak
Umownik

Współtwórca Umownika - aplikacji do zawierania umów online, autor bloga www.technologiewbiznesie.pl. Specjalista w dziedzinie Legal Tech i Marketing Automation. Wykładowca WSB w Poznaniu.

Zobacz więcej
Bartłomiej Majchrzak
Umownik
Katarzyna Abramowicz
Specfile Project

Prezes Zarządu/Założycielka Specfile Project Sp. z o.o. i Legal Networks Sp. z o.o. Radczyni prawna z wieloletnim doświadczeniem w agencjach rządowych oraz w sektorze prywatnym. Współtwórczyni serwisów bilety24.pl, przelewy24.pl, specprawnik.pl, oduslug.pl, specfile.pl. Laureatka StartUp Europe Awards 2017

Zobacz więcej
Katarzyna Abramowicz
Specfile Project
Krzysztof Banasiak
Fibaro

Krzysztof Banasiak odpowiada za portfolio oraz strategię produktową FIBARO. Na co dzień zarządza zespołami Project Managerów oraz Product Ownerów, których zadaniem jest tworzenie i implementacja nowych produktów oraz rozwój dotychczasowych.

Zobacz więcej
Krzysztof Banasiak
Fibaro
Łukasz Radomski
Apollogic/ApoQlar

Łukasz Radomski prezes Apollogic, architekt i doświadczony konsultant rozwiązań SAP. Jego wysiłek w tworzenie Apollogic został doceniony przez wiele instytucji: SCP Challenge, DemoJam, SAP InnovMatch Challenge. Zdobył tytuły wyróżniające osiągnięcia firmy m.in. BI Trends Lider, Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości, Gazele Biznesu i Diamenty Forbesa.

Zobacz więcej
Łukasz Radomski
Apollogic/ApoQlar
Mateusz Nawrocki
TomTom

Programista Ekspert w TomTom. Jego główne pole działalności to sztuczna inteligencja i techniki uczenia maszynowego. Ma ponad 10 lat doświadczenia w inteligentnych systemach wizyjnych i sztucznej inteligencji. Odpowiadał za rozwój i wdrożenie bramki automatycznej kontroli granicznej i osobistego zestawu dla oficera Straży Granicznej.

Zobacz więcej
Mateusz Nawrocki
TomTom
Bartosz Żuk
HTC Poland

Bartosz Żuk, Regional Product Manager CEE+SE, od 10 lat pracuje w HTC Poland na stanowiskach związanych z zarządzaniem produktami marki. Od początku wspiera też rozwój jedynego w swoim rodzaju, najbardziej zaawansowanego systemu VR, HTC Vive. Z czasem Bartosz Żuk stał się opoką idei Wirtualnej Rzeczywistości w Polsce oraz jednym z jej najzagorzalszych propagatorów.

Zobacz więcej
Bartosz Żuk
HTC Poland
Agata Materna
Miasto Poznań

Absolwentka zarządzania zrównoważonym rozwojem miast (Aalborg University Copenhagen) i gospodarki przestrzennej (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu). Pracuje w wydziale Organizacyjnym Urzędu Miasta Poznań. Od 2019r. odpowiedzialna za działania Miasta w obszarze smart city.

Zobacz więcej
Agata Materna
Miasto Poznań
Paweł Wasilewski
Transition Technologies PSC

Człowiek o olbrzymim doświadczeniu w zakresie przemysłowej rzeczywistości rozszerzonej i przemysłu 4.0. Doświadczony strateg sprzedaży i negocjator. Jako CRO Apzumi Spatial współtwórca europejskiego sukcesu poznańskiego startupu, dziś współzałożyciel Centrum Kompetencji AR otwieranego w Poznaniu przez Transition Technologies PSC.

Zobacz więcej
Paweł Wasilewski
Transition Technologies PSC
Łukasz Parafianowicz
SurgeCloud

Z branżą start-upów związany od 2009 roku. Przez 10 lat uczestniczył w około 30 transakcjach inwestycyjnych w fazie pre oraz seed. Obecnie sam inwestuje na etapie pre-seed. Jest inwestorem oraz członkiem rady nadzorczej w poznańskim startupie Aisens - laureatem programu akceleracji Startupbootcamp w Berlinie oraz wyróżnieniem Prezydenta Andrzeja Dudy w ramach inicjatywy „Start-upy w Pałacu”.

Zobacz więcej
Łukasz Parafianowicz
SurgeCloud
Piotr Koźniewski
3RStudio

Chemik, który realizuje swą dziedziczną i chroniczną kreatywność oraz tendencję poszukiwania rozwiązań bardziej optymalnych, przestrzennych, prowadząc firmę technologiczną. W 3R Studio zajmuje się tworzeniem nowych modeli interakcji dla urządzeń i wirtualnych środowisk mobilnych 3D, zwłaszcza ale nie wyłącznie, rzeczywistości rozszerzonej - sam nazywa się wizjonerem, marzycielem.

Zobacz więcej
Piotr Koźniewski
3RStudio
Przemysław Kozłowski
GLIP

Prezes spółki GLIP, odpowiedzialny za projektowanie i produkcje urządzeń oraz wsparcie procesu sprzedaży. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży nowych technologii. Przez kilka lat był dyrektorem technicznym jednego z największych dystrybutorów urządzeń telekomunikacyjnych firmy Siemens w Polsce.

Zobacz więcej
Przemysław Kozłowski
GLIP
Maciej Nowak
Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Miłośnik i trener Design Thinking. Przeprowadził warsztaty dla ponad 5000 uczestników w 7 krajach. Techniki, wiedzę i wiarę w siłę pracy grupowej na co dzień wykorzystuje w kierowaniu Zespołem Kreowania Innowacji w Poznańskiem Parku Naukowo-Technologicznym.

Zobacz więcej
Maciej Nowak
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Anna Padewska
Poznański Park Naukowo-Technologiczny

Od 8 lat współtworzy i realizuje programy skierowane do start-upów oraz osób zainteresowanych projektowaniem usług. Specjalizuje się w tematach związanych z Design Thinking, modelami biznesowymi i pracą zespołową. Posiada wieloletnie doświadczenie w moderowaniu procesów grupowych.

Zobacz więcej
Anna Padewska
Poznański Park Naukowo-Technologiczny
Marcin Śpiewak
Coders Lab

UX Designer. Od 20 lat zajmuje się projektowaniem serwisów internetowych oraz zwinnym wytwarzaniem oprogramowania. Obecnie bierze udział w projektach związanych rozwojem e-usług administracji publicznej oraz szkoleniami z zakresu UX. Posiada doświadczenie w projektowaniu dla e-commerce, finansów i ubezpieczeń oraz serwisów contentowych i VOD.

Zobacz więcej
Marcin Śpiewak
Coders Lab
Sara Kapela
Design Thinking Institute

Moderatorka procesów design thinking i budowania strategii komunikacji dla marki. Pracuje w obszarach dotyczących komunikacji marki, szukania nowych rozwiązań z różnych obszarów - rozwoju nowego produktu, usługi, budowy nowego działu, rekrutacji czy pomysłu na nowe modele biznesowe.

Zobacz więcej
Sara Kapela
Design Thinking Institute
Anna Romaniecka- Mankiewicz
Interactifs

Od dwóch dekad związana jest z branżą sieci detalicznych (np. IKEA, Leroy Merlin), z czego połowę tego czasu pracowała na stanowiskach zarządczych. Począwszy od 2013 roku prowadzi sesje szkoleniowe w Polsce. Od 2015 jest Dyrektorem Zarządzającym w polskim oddziale Interactifs.

Anna Romaniecka- Mankiewicz
Interactifs
Jarosław Kałasz
Go4Robot

Swój pierwszy zestaw klocków dostał gdy miał 7 lat i była to miłość od pierwszej zabawy. Z wykształcenia absolwent Automatyki i Robotyki na Politechnice Poznańskiej. Udało mu się połączyć pasję z biznesem. Jest współzałożycielem firmy GO4Robot Sp. z o. o. , która promuję edukację robotyki przy wykorzystywaniu klocków LEGO ®. Z klocków potrafi zrobić niemal wszystko. Podczas prowadzenia zajęć zaraża swoją pasją i pozytywnym nastawieniem.

Zobacz więcej
Jarosław Kałasz
Go4Robot
Artur Markiewicz
Trecom

Aktywny członek Toastmasters (organizacja non-profit będąca światowym liderem w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i przywódczych) -zrealizowany warsztat mówcy i kompetencji liderskich.
Pasjonat nowych technologii i technologii internetowych oraz związanych z nimi zagrożeń. Cyber Security Consultant w Trecom
Pomysłodawca, trener, szkoleniowiec, właściciel projektu ``cyberkurs.online szkolenia, cyberbezpieczeństwo``

Zobacz więcej
Artur Markiewicz
Trecom
dr Natalia Szostak
TIDK Technology Innovation Data Knowledge

Doktor nauk technicznych w dyscyplinie Informatyka, Leader of Data Science Team w firmie TIDK. Zaangażowana w koordynowanie i realizację projektów z obszarów Data Science, Big Data, AI oraz BI. Wykwalifikowana w budowaniu modeli informatycznych i analizie danych. Doświadczenie zdobywała na Politechnice Poznańskiej oraz w Polskiej Akademii Nauk.

Zobacz więcej
dr Natalia Szostak
TIDK Technology Innovation Data Knowledge
Jakub Wawrzyniak
TIDK Technology Innovation Data Knowledge

Architekt danych w firmie TIDK, zaangażowany w koordynowanie i realizację projektów z obszarów AI, BI, Big Data oraz zaawansowanej analityki, w tym w oparciu o chmurę publiczną oraz rozwiązania on-premise. Doktorant, naukowo związany z Politechniką Poznańską. Projektant i twórca rozwiązań dla administracji publicznej, programista.

Zobacz więcej
Jakub Wawrzyniak
TIDK Technology Innovation Data Knowledge

Strefa doradcza

Patronat honorowy

Partnerzy

Community Partners

Patroni medialni

Rejestracja na Scenę Główną

Zarejestruj się na Scenę Główną poprzez poniższy przycisk rejestracji. Przeniesie Cię on na stronę wydarzenia na portalu evenea.

Rejestracja na warsztaty

Zarejestruj się na interesujące Cię warsztaty, poprzez poniższe przyciski rejestracji. Pamiętaj, że niektóre z nich odbywają się w tym samym czasie, dlatego zanim się zarejestrujesz zwróć uwagę na harmonogram.

Warsztaty Digital UX: wykorzystaj doświadczenie innych ludzi
9:00-12:00
Poznaj design thinking - metodę kreatywnego rozwiązywania problemów
13:00-16:00
Ataki socjotechniczne – jakie techniki manipulacji wykorzystują cyberprzestępcy?
13:00-15:00
Strefa współpracy: ‘SKILLS MEET IDEAS’
16:00-18:00
Jak przekonać do swojego pomysłu?
9:00-12:00
Attention! You are inside the Area 51!
9:00-12:00
Od Big Data do wiedzy zawartej w danych
11:30-13:30
Dancing Bot
9:30-11:00

Lokalizacja

Odwiedź nas

Głogowska 10, 60-734 Poznań

Email

plusjeden@um.poznan.pl

Telefon

61 646 33 57/58

Zespół

Ewelina Panek
Organizator

Ewelina Panek
Organizator
Iwona Jastrzembska
Organizator

Iwona Jastrzembska
Organizator
Justyna Korzeb
Organizator

Justyna Korzeb
Organizator