Powrót na stronę główną Zaproszenie do składania wniosków dla start-upów i MŚP z nowatorskimi rozwiązaniami do walki z pandemią koronawirusa

Zaproszenie do składania wniosków dla start-upów i MŚP z nowatorskimi rozwiązaniami do walki z pandemią koronawirusaKomisja Europejska wzywa start-upy i MŚP dysponujące technologiami i innowacjami, które mogłyby pomóc w leczeniu, testowaniu, monitorowaniu lub w innych kwestiach związanych z pandemią koronawirusa do pilnego zgłaszania się do kolejnej rundy finansowania z Europejskiej Rady ds. Innowacji (EIC).

Termin składania wniosków do EIC Accelerator upływa w środę 18 marca o godz. 17:00 czasu lokalnego w Brukseli. Przy budżecie 164 mln euro, jest to zaproszenie „oddolne”, co oznacza, że nie ma wstępnie zdefiniowanych priorytetów tematycznych i wnioskodawcy z innowacjami dotyczącymi koronawirusa będą oceniani w ten sam sposób co wszyscy inni. Komisja Europejska podejmie jednak starania by przyspieszyć proces przyznawania grantów EIC oraz finansowania mieszanego (łączącego granty i finansowanie kapitałowe) innowacjom związanym z koronawirusem, a także by ułatwić dostęp do innych źródeł finansowania.

EIC już teraz wspiera szereg start-upów i MŚP dysponujących innowacjami, które mogą służyć w walce z koronawirusem, i które otrzymały finansowanie w poprzednich rundach. Wśród nich znajduje się projekt EpiShuttle koncentrujący się na wyspecjalizowanych jednostkach izolacyjnych, projekt m-TAP dotyczący technologii filtracji do usuwania materiału wirusowego oraz projekt MBENT do śledzenia mobilności ludzi podczas epidemii.

Więcej informacji:

https://ec.europa.eu/info/news/startups-and-smes-innovative-solutions-welcome-2020-mar-13_pl
Autor: Komisja Europejska (tłumaczenie BIWW)