Powrót na stronę główną Bezpłatny warsztat przygotowujący do komercjalizacji projektów w ramach Alfa School

Łączenie biznesu z nauką – 18 i 19 kwietnia 2018 roku w Białymstoku odbędą się

bezpłatne warsztaty ALFA SCHOOL

Przed nami już siódma edycja, cieszących się sporym zainteresowaniem, warsztatów Alfa School, które tym razem odbędą się w Białymstoku. Przez dwa dni doświadczeni inwestorzy oraz naukowcy będą wspólnie pracować nad możliwościami komercjalizacji pomysłów uczestników. Każdy zainteresowany dowie się, jakie modele współpracy z inwestorem są możliwe, przedyskutuje wątpliwości dotyczące praw patentowych oraz nauczy się, jak przygotowywać prezentację inwestorską. Będzie również czas na skonsultowanie swoich projektów twarzą w twarz z inwestorami, ponieważ w wydarzeniu biorą udział fundusze Venture Capital z całej Polski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i są to jedne z niewielu warsztatów w Polsce, które są kompletnie darmowe.

Tym razem warsztaty Alfa School odbędą się w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym. Jednym z głównych celów działania BPN-T jest wspieranie innowatorów w komercjalizacji ich projektów. Z przyjemnością włączamy się we współorganizację warsztatów Alfa School, ponieważ ich formuła zapewnia solidną dawkę konkretnej wiedzy, która z pewnością pomoże naukowcom w doprowadzeniu do rynkowego wdrożenia wyników ich prac B+R. To także doskonała szansa na to, aby udoskonalić swoje umiejętności w zakresie prezentowania własnych rozwiązań i prowadzenia rozmów biznesowych z funduszami inwestycyjnymi. – mówi Anna Daszuta-Zalewska, Dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Do kogo skierowane jest wydarzenie? ​Do twórców innowacyjnych rozwiązań, naukowców oraz osób zainteresowanych tematyką R&D, którzy zastanawiają się nad możliwościami komercjalizacji swoich pomysłów. Aby się zgłosić wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie

Alfa school to unikalna inicjatywa skierowana głównie do środowiska naukowego. Daje możliwość spotkania się i wymiany wiedzy pomiędzy funduszami inwestycyjnymi a naukowcami planującymi komercjalizować wyniki swoich prac. Doświadczenia pokazują, że korzyści są wzajemne i umożliwiają realizację kolejnych kroków w skutecznej komercjalizacji najbardziej atrakcyjnych wyników prac badawczo-rozwojowych – mówi Maciej Wieloch z Infini.

Organizatorem wydarzenia są Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, SpeedUp Venture Capital Group oraz Infini Fund. Partnerem jest Politechnika Białostocka, Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz Kancelaria
Prawna Snażyk Granicki. W sesji speed datingowej udział wezmą również inne fundusze wyłonione w programie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju BRIdge Alfa, w ramach którego ambitni naukowcy mają szansę uzyskać inwestycję: Impera Alfa oraz Starfinder.

Alfa School do tej pory odbyła się już w pięciu miastach Polski. Od prawie 3 lat organizujemy warsztaty, aby usprawnić współpracę na linii nauka – biznes. Nadal widzimy pole do wspierania twórców projektów R&D. W Polsce pracuje się nad wieloma ciekawymi rozwiązaniami, jednak z uwagi na trudności w ich komercjalizacji wiele z nich kończy w szufladach uczelni. – mówi Tomasz Czapliński, Partner Zarządzający SpeedUp Group.

Link do filmu podsumowującego jedną z wcześniejszych edycji ALFA SCHOOL:
https://www.youtube.com/watch?v=0k36N5RgCBc&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=PyAaSyyjLBo&feature=youtu.be

Kontakt do organizatorów:
SpeedUp Venture Capital Group
Damian Wielechowski
damian.wielechowski@speedupgroup.com
513-190-839
Białostocki Park Naukowo – Technologiczny
Roderyk Gołaszewski
r.golaszewski@bpnt.bialystok.pl